V rámci našej farmy obhospodarujeme približne 30 včelstiev. Vyprodukovaný med spracovávame vo vlastnej prevádzke. Med ponúkame ako hotový výrobok vo svojej firemnej predajni a distribuujeme ho aj do okolitých predajní.

V dnešnej dobe si mnoho ľudí neuvedomuje dôležitosť včiel. Z hľadiska existencie ľudstva je význam včiel priam existenčný. K úbytkom včiel dochádza z rôznych dôvodov, medzi najčastejšie uvádzané patria pesticídy používané v poľnohospodárstve, resp. stav životného prostredia, príp. nákazy včiel.

Pre včely, ktoré chováme na našej farme sa snažíme zachovať biodiverzitu plodín, ktoré im tak umožnia prísun potravín priebežne a čo najčistejšie prostredie bez vplyvu chemických látok.

Špecialitou v ponuke našich medov je suverénne Med s Drienkami, jedinečný produkt, ktorý sme podľa vlastnej receptúry vyvinuli a vyprodukovali ako jediní my sami. Ide o čistý prírodný produkt bez umelých sladidiel, bez konzervantov a bez umelých farbív. Jedinečné spojenie chuti medu a drienok. Ideálne použiť ako štart do nového dňa.

Náš typ: čerstvá vianočka, maslo a med s drienkami J 

Drieň obyčajný (Cornus mas L.)

Rastlina je viazaná na vápenec a pôdy s miernou alkalickou reakciou v suchých podmienkach. Preto ju nachádzame na pasienkoch, lesostepiach, svetlých lesoch, krovinatých a skalnatých svahovitých polostepných stráňach, kde dobre znáša aj extrémne suché slnečné stanoviská. Je jednou z prvých jarných medonosných rastlín, poskytujúca už v marci včelám prvé zdroje peľu a najmä nektáru. Plody dozrievajúce v septembri poznali už dávno naši predkovia a jeho plody využívali tak ako všetko, čo im príroda ponúkala. Z drienok sa vyrábali džemy, kompóty, sirupy a chutný likér. Rovnako sa vysoko cenilo aj pevné tvrdé drevo drieňa odolné proti vlhkosti a hnilobe. V ľudovom liečiteľstve sa zas drienky používali pri vysokých horúčkach a zažívacích ťažkostiach a proti hnačkovým ochoreniam. Výbornú chuť má aj pálenka z drienok, známa drienkovica. Drieň obyčajný obsahuje veľa cukrov, pektín, organické kyseliny, karotenoidy, fenolkarbónové kyseliny a triesloviny. Veľmi cenný je vysoký obsah vitamínu C (150mg.kg -1), je porovnateľný s obsahom v čiernych ríbezliach a šípkach. Vitamín C a významné biologicky aktívne látky pôsobia ako účinné antioxidanty, látky zbavujúce organizmus škodlivých molekúl voľných radikálov kyslíka, ktoré sa v organizme hromadia. 

Kto čaj s medom ráno pije – nestoná a dlho žije. JFatal error: Uncaught Exception: Error: INSERT command denied to user 'ekofarmsk'@'2a02:4a8:ac24:110::10:77' for table 'session'<br />Error No: 1142<br />REPLACE INTO `session` SET session_id = 'c5b6729b411eef8b21fe090151', `data` = '{\"language\":\"sk-sk\",\"currency\":\"EUR\",\"device\":\"desktop\"}', expire = '2022-01-25 12:03:26' in /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db/mysqli.php:40 Stack trace: #0 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db.php(45): DB\MySQLi->query('REPLACE INTO `s...') #1 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/session/db.php(32): DB->query('REPLACE INTO `s...') #2 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/session.php(81): Session\DB->write('c5b6729b411eef8...', Array) #3 [internal function]: Session->close() #4 {main} thrown in /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db/mysqli.php on line 40