Z vypestovaných byliniek, podľa vlastných receptúr vytvárame voňavé a vysokokvalitné miešané čajové zmesi a jednodruhové čaje. Bylinky pestujeme ekologickým spôsobom na poli s rozlohou 1ha, ktoré potom ručne zberáme. Niektoré druhy zberáme z okolitých čistých a bohatých lúk Strážovských vrchov. Po zbere rastliny sušíme, režeme, vážime, rozdeľujeme do zmesí, prípadne jednodruhovo balíme. Ponúkame iba čaje sypané, nakoľko si v tejto forme intenzívnejšie zachovávajú svoju vôňu, farbu a v neposlednom rade aj kvalitu.

Objavte čaro našich čajových zmesí a jednodruhových byliniek - Pre chvíle pohody, na ranné potešenie, pre ženy, na nespavosť, dobré trávenie, alebo zdravé srdiečko... 

Môžete si ich pripraviť teplé vo forme čaju (močové cesty, pečeň a pod.), ako ľadový nápoj na leto (mäta, medovka) , prípadne ako korenie do jedla (pamajorán, saturejka). Deťom ponúkame jemný detský čaj s rumančekom, medovkou a feniklom, či čaj na priedušky s kvetmi slezu maurského a dúškou tymiánovou.

Každý z našich čajov je namiešaný vyvážene, aby sa v ňom spájal dobrý účinok s príjemnou chuťou. Stačí len privoňať, ochutnať a nechať sa niesť vôňou bylín do našich šírich lúk a hôl...

Milovníci kulinárskeho umenia môžu použiť bylinky do jedál, ktoré im dodajú chuť a vôňu. Aromatické bylinky a koreniny oživia každé jedlo. Môžete použiť mätu (šaláty, mäso), medovku (šaláty, ryby, kurča), saturejku (strukoviny, pečená kačka, polievky, omáčky), šalviu (mäso), tymián (šaláty, omáčky, kurča, ryby, hydina), fenikel (šaláty, dusená zelenina, omáčky, chleba, ryby), pamajorán (zeleninové polievky, kurča, šaláty, zemiaky)...  Do jedál sa v minulosti dávali semená, kvety, puky, listy, stonky alebo korene. Používali sa, tak ako najlepšie chutia: surové, posekané, dusené, blanšírované alebo nakladané. 

Bylinková záhrada je harmónia krasy a užitočnosti. Príďte sa presvedčiť! J