V roku 2011 sme založili chov hovädzieho dobytka mäsového plemena Aberdeen Angus nákupom desiatich čistokrvných plemenných jalovíc. Dané plemeno je vhodné do nášho podhorského prostredia a vyhovuje mu celoročné voľné ustajnenie na pastve.

Krajina pôvodu plemena je severovýchodné Škótsko. Na začiatku 18. storočia  v krajinách Aberdeenshire a Forfarshire sa podarilo vyšľachtiť mäsový úžitkový typ dobytka. V prvej polovici 19. storočia chovateľ Hugh Watson prekrížením plemena Shorthorn zjednotil a položil základ tohoto plemena. V štyridsiatich rokoch 19. storočia bola založená v Anglicku prvá plemenná kniha a už v roku 1860 sa uskutočnil prvý import zvierat do Kanady a neskôr do USA.

Aberdeen Angus je prispôsobivé  plemeno odolné voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Kostra zvieraťa je jemná a predstavuje podiel v jatočnom tele 14 až 16 %, čo svedčí  o vynikajúcej  jatočnej výťažnosti až 61 %. 
Mäso patrí medzi najchutnejšie steakové mäsa. Jedná sa o vysoko kvalitné mäso so špecifickou chuťou, ktoré je ideálne ku kulinárskemu spracovaniu.

Hlavnou prednosťou plemena je ľahké telenie, vynikajúce materské vlastnosti, bezrohosť, výborná plodnosť a pastevná schopnosť, dlhovekosť a odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam. Bezkonkurenčná je kvalita mäsa, pre ktorú je plemeno Aberdeen Angus v celom svete uznávané a žiadané. Mäso z jatočných zvierat sa vyznačuje vysokým mramorovaním, krehkosťou, šťavnatosťou a špecifickou chuťou.

Plemeno má vynikajúce materské vlastnosti. Teľatá sú so svojou matkou zviazané silným putom, vynikajúcim pevným zdravím a rýchlym rastom. 


Od počtu desiatich jalovíc sme sa postupom času rozrástli na približne  50 kusové stádo hovädzieho dobytka, ktoré je rozdelené na dve stáda. V prvom stáde sa vyníma plemenný býk Zeus Red a v tom druhom rovnako výrazne plemenný býk Bobeš z Polfína J

Naša farma ponúka na predaj hovädzie mäso z mladých býkov a mladé jalovičky do chovu.   
Fatal error: Uncaught Exception: Error: INSERT command denied to user 'ekofarmsk'@'2a02:4a8:ac24:110::10:77' for table 'session'<br />Error No: 1142<br />REPLACE INTO `session` SET session_id = '7602c08be24dd34e1566cb9770', `data` = '{\"language\":\"sk-sk\",\"currency\":\"EUR\",\"device\":\"desktop\"}', expire = '2022-01-25 12:17:21' in /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db/mysqli.php:40 Stack trace: #0 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db.php(45): DB\MySQLi->query('REPLACE INTO `s...') #1 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/session/db.php(32): DB->query('REPLACE INTO `s...') #2 /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/session.php(81): Session\DB->write('7602c08be24dd34...', Array) #3 [internal function]: Session->close() #4 {main} thrown in /www/doc/www.ekofarm.sk/www/system/library/db/mysqli.php on line 40