Bylinné odvary so zázračnými účinkami, či babky korenárky ponúkajúce tajuplné voňavé vrecúška, nám akoby pripomínajú už len staré rozprávky. Ešte pred 200 rokmi sa  však ľudia liečili iba prostriedkami, ktoré nám poskytuje príroda. Sila liečivých rastlín si svojimi účinkami dokázala udržať svoje miesto a rešpekt aj v dobe „moderných liekov“.

Napriek rozvoju farmaceutického priemyslu a snahy modernej vedy poskytnúť človeku pohodlnú a všemocnú tabletku sa k blahodarnej sile rastlín obracia človek so svojou nádejou stále. Neprestáva totiž zisťovať, že príroda je v mnohých prípadoch mocnejšia, spoľahlivejšia a predovšetkým prirodzenejšia, než chemicky pripravené preparáty s radom negatívnych účinkov.

V rámci ekologického  pestovania byliniek na našej farme nepoužívame žiadne umelé hnojivá, pesticídy či ťažké stroje. Rastliny ručne a starostlivo sadíme, okopávame, zbierame i balíme. Sme zameraní na pestovanie a zber bylín z našich okolitých lúk, z nášho prirodzeného prostredia, v ktorom žijeme a z ktorého pochádzame, takže v ponuke nájdete osvedčené druhy ako: repík lekársky, žihľava dvojdomá, skorocel kopijovitý či rebríček obyčajný. Cieľom pre nás nie je vyprodukovať čo najviac najlacnejších potravín, ale vyprodukovať dostatok kvalitných potravín s ohľadom na prírodu.

Príroda je dobrá matka, ktorá dáva na každý neduh liek, len je potrebné ho  poznať, získať a vhodne ho využiť. Tým môžeme prispieť k vylepšeniu a udržaniu zdravia, ktoré je nakoniec najväčším darom prírody.

Ako hovorí staré príslovie: „Nie je na svete bylina, ktorá by na niečo nebola.“ Preto treba len vojsť, otvoriť všetky zmysly a nechať sa unášať vôňou, chuťou a zrakom..

Vyskúšajte a presvedčte sa sami J

Ponuku našich čajov nájdete TU